Eraslan, İsmet Özel’e zihninde alan açmış!

fkjfmrfrggrgr

11 Aralık 2015 Cuma günkü Star’dan Sibel Eraslan Mustafa Kutlu ve İsmet Özel ile ‘alan açmak’ başlıklı yazısında İsmet Özel’in metrobüste ayakta dururken çekilmiş bir fotoğrafından bahsederek, İsmet Özel hakkında da düşüncelerini paylaşmış. Açıklıktan, berraklıktan mahrum, karmakarışık bir avukat zihninden sarf olunan bu gereksiz, manâsız bir araya getirilen sözler bende kekremsi bir meyve tadı bıraktı. Uzun zamandır köşe yazısı okumak eziyet verici geldiği için, şöyle bir göz atıp yüzümü ekşittim. Sibel Hanım’ın hiçbir şey çekmeden ‘kafayı bozup’ yazdığına karar verdim. Yoksa şöyle bir israfa niye gerek duysun ki insan: “Öyle ya, en çok beyaz bir sayfa ve kurşun renkli harflerinizden başka hiçbir şeyiniz yoktur elinizde. Hele şiir gibi işinizin göklere kaldığı bir boyutta, gökle yer arasında inip çıkmaktaysanız..”

Gezi günlerinden bu yana” işgalci bir kalabalıkta ‘alan açmak’tan bahsetmiyor herhalde Sibel Hanımefendi? Bütün alanlar zaptedilmiş zaten, alan belli, veren belli! Kimse kendini boşu boşuna yormasın, “politikanın mevzuu” alanlardan başka hiçbir ‘alan-veren’den söz edilemediğine inanıyorsak, İsmet Özel’e alan açmak için kenara çekilmemiz gerektiğini de anlayamayız.
“Ve İsmet Özel. Tek başınadan da tek!”miş nedense. Yahu işte kalabalığın içinde, herkes yanında değil mi? Bu ne demek şimdi? Niye tek başına olsun adam? Ayrıca sıkışık vaziyette, ayakta zor durulsa da kendine bir yer (alan) açmış işte, iki eliyle tutunuyor ve düşünüyor. Daha ne?
Ha, Mustafa Bey’e gelirsek, onun bir yerden ayrıldığı falan yok ki! Dergâh’taki veda yazısında şöyle demiyor ki Mustafa Kutlu: “Ben sizin durduğunuz yerden tedirgin oldum, başka yere gidiyorum.”

…………………..

“Erzincanlılar Devir teslim töreni” (Bu yazıyı okumak için üzerine dokunun.)